[email protected]

+48 536 464 502
+48 511 127 502
ZAPISZ DZIECKO

WARSZTATY DLA SZKÓŁ i PRZEDSZKOLI:


SIX BRICKS

To koncepcja mająca zachęcać i motywować dzieci w klasach początkowych oraz przedszkolu do rozwijania umiejętności, wiedzy i postaw niezbędnych, by osiągać sukcesy w dalszym życiu. Przy kształtowaniu umysłów młodych uczniów doświadczenia dobrane do ich etapu rozwoju mają nieocenione znaczenie. Aby przyswoić pewne pojęcia, dzieci muszą mieć dość czasu, aby skorzystać z konkretnych narzędzi. Muszą mieć możliwość wykorzystania całego ciała do zdobywania informacji i rozwijania pomysłów, rozbudzania ciekawości i wyobraźni. Ćwiczenia Sześć klocków to krótkie, proste ćwiczenia lub zabawy mające rozbudzić umysł i skłonić dzieci do ruszania się, myślenia i zapamiętywania. Nie stanowią programu nauczania jako takiego, ale pozwalają rozwijać wszystkie obszary ujęte w programie.
Każde dziecko ma zestaw sześciu klocków. Podczas zabaw dzieci rozwijają najważniejszą, podstawową funkcję mózgu – umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Ćwiczenia zapewniają dziecku wiele możliwości ćwiczenia i rozwijania samokontroli, która jest podstawą wszystkich innych procesów związanych z uczeniem się. Six Bricks pozwala dzieciom rozwijać umiejętności związane z sensoryką, mową, językiem, nabywaniem wiedzy, motoryką, zachowaniami.

20 KLOCKÓW KREATYWNYCH

Na zajęciach wykorzystujemy zestawy „Lego Smart” – 20 takich samych klocków dla grup 2 – 3 osobowych. Z ich wykorzystaniem uczestnicy zajęć muszą rozwiązać różnego rodzaju zagadki logiczne. Zdarza się też, że podczas zadań świadomie wprowadzamy element negatywnej interakcji. Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku od 7 lat. Młodsze dzieci mogłyby mieć problemy ze względu na pojęcia mnożenia, dzielenia itp.

GĄSIENICE FISHER PRICE

Gąsienica pomaga najmłodszym rozwiązywać problemy (dzieci "programują" różne kombinacje, aby zmieniać kierunek poruszania się gąsieniczki), uczy je planowania i układania sekwencji (dzieci mogą planować drogę, układając elementy w odpowiedniej kolejności, a gąsieniczka przejdzie dokładnie zaprogramowaną drogę) oraz rozwija umiejętności krytycznego myślenia (gdy dzieci nauczą się, jak "programować" drogę, mogą zaplanować, w jaki sposób wysłać gąsieniczkę w dowolne miejsce).
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od lat 3 do 6. W zależności od wieku dostosowujemy zadania. Najmłodsze dzieci uczą się kierować gąsienicą i powoli przechodzą do trudniejszych zadań. Starsi łączą sterowanie gąsienicy z planowaniem i budowaniem tras dla niej. Dzieci podczas zabawy uczą się rozpoznawania kierunków (prawo – lewo), współpracy w grupie, umiejętności rozwiązywania konfliktów. Gąsienica rozwija myślenie przyczynowo skutkowe. Dzięki atrakcyjnej formie powoduje, że dzieci mogą się nią bawić godzinami nie wiedząc nawet, że się uczą.

To Top ↑